První zápas

27.01.2017 12:18

Dne 20.1. se části našeho týmu podařilo sehrát přátelské utkání s výběrem stejně starých borců z nedalekých Rokycan. Formát zápasu jsme pojali zcela standardně, tedy fotbal fotbal a zase fotbal. Žádná omezující pravidla, žádné nežádoucí prvky. Jediným pravidlem bylo po vstřelené brance doběhnout k té vlastní. Nebýt tohoto pravidla, stávalo by se, že by jeden tým byl na soupeři "nalezlý" po větší časový úsek a došlo by k znevážení kvality zápasu. K utkání byl přizván i mladý začínající rozhodčí, pro kterého to byla zajímavá zkušenost a zároveň i novinka pro hráče - nutnost poznat novou autoritu, která je bude fotbalovými léty provázet - tedy právě přítomnost rozhodčího.
Když budu mluvit za sebe, zápas předčil mé očekávání. Po stránce herní se v zápase objevovaly věci, na kterých pracujeme od září. Kvalitní práce s míčem, uvědomění si, co s míčem mohu a co nesmím. Velmi dobré bylo podstupování soubojů - tedy věc, která je pro fotbal naprosto nezbytná. Kluci chodili do soubojů zpevnění a tudíž většinu těchto střetů vyhrávali. Co mne zaujalo byla rychlostní převaha nad soupeřem. Rychlost je do fotbalu výborný předpoklad.
Na čem musíme zapracovat, je celkové fotbalové myšlení. Mnohdy se stávalo, že míč vedli dva naši hráči, tudíž si v zápalu boje zbytečně překáželi. Občas jsme se s míčem nechtěli kamarádit a pouze do něj kopali ve snaze dostat míč blíže k soupeřově bráně. Někdy nám chybělo se podívat okolo sebe a uvědomit si, že třeba běhám na pozici určené pro mého spoluhráče a já už bych měl být někde jinde. Ale tyto věci poctivými tréninky vypilujeme tak, že nás, naši milí rodiče, vůbec nepoznáte. :-).